Reacties
R. Steenbergen, 26-05-2017
Mijn spaarhypotheek van 113500 euro loopt aankomende augustus 20 jaar. Van de bank mag ik per jaar 20% boetevrij aflossen. Met nog zo'n 38000 euro te gaan (na aftrek spaarpolis) zou ik in 2 jaar de hypotheek kunnen aflossen met mijn spaargeld. Kan ik in dit geval nog problemen met de belastingdienst verwachten?
Met vriendelijke groet,
R. Steenbergen.Reactie infoteur, 19-01-2020
Beste R. Steenbergen,
Ja, het opgespaarde kapitaal moet wel voor de aflossing van de hypotheek gebruikt (kunnen) worden.
Met vriendelijke groeten,
Zeemeeuw
T. Salverda, 11-11-2014
Als ik mijn hypotheek aflos, doordat ik mijn huis verkoop moet ik dan ook boete rente betalen over de resterende jaren van de hypotheek? Ik koop geen huis weer. ik heb nog en looptijd van 6 jaar.
groeten TheaReactie infoteur, 10-01-2017
Beste T. Salverda,
Bij verkoop van de woning wordt de hypotheekschuld automatisch en boetevrij ingelost. Als u eerst aflost en dan verkoopt, betaalt u wel boeterente in 2014-2017.
Met vriendelijke groeten,
Zeemeeuw
G. P. Kloth, 26-03-2013
Mijn rente vast periode loopt in augustus af, ik wil mijn hypotheek geheel aflossen. Hoe moet ik dat doen en moet ik ondanks dat de vaste rente periode afloopt nog boeterente betalen.
Met vriendelijke groeten,
Gijs KlothReactie infoteur, 19-01-2020
Beste G. P. Kloth,
1. Elke keer als een rentevaste periode afloopt door een renteherziening, hebt u de mogelijkheid om uw hypotheek boetevrij geheel of gedeeltelijk af te lossen.
2. Het beste neemt u daarover vooraf even contact met de bank op, zodat u precies weet op welke rekening u moet boeken en op welke datum u dat kunt doen. De bank moet het namelijk niet als een gewone aflossing zien, maar als een aflossing in het kader van de renteherziening.
Met vriendelijke groeten,
Zeemeeuw