Reacties
Hoeben, 06-06-2015
Hierbij een brief die mijn schoonmoeder heeft ontvangen van BPFBOUW. Vanaf 1 juni 2001 ontvangt u van ons partnerpensioen. Uit controle blijkt dat u hier geen recht op hebt. In deze brief leest u wat dit voor u betekent. Waarom hebt u geen recht op partnerpensioen?
U had met wijlen de heer T.F.M. Spoelstra een samenlevingscontract. Voor een samenwonende is er niet altijd recht op partnerpensioen. In de pensioenregeling voor het jaar 2000 was er alleen recht op partnerpensioen in de volgende situaties.
De deelnemer bouwde tot overlijden pensioen bij ons op;of
De deelnemer bouwde tot de pensioendatum pensioen bij ons op.
De heer Spoelstra heeft tot 1 januari 1987 pensioen bij ons opgebouwd. U hebt daarom geen recht op het partnerpensioen uit de periode voor 2000. Omdat in uw situatie het partnerpensioen volledig bestaat uit partnerpensioen voor 2000, betekent dit dat u hier helemaal geen recht op had.
Geen partnerpensioen meer
Vanaf 1 juni 2015 betalen wij geen partnerpensioen meer aan u uit. De laatste uitkering heeft eind mei 2015 plaatsgevonden. Bij deze laatste maanduitkering hebben wij ook het vakantiegeld over juni 2014 tot en met mei 2015 uitbetaald.
U hoeft niets terug te betalen
U ontvangt circa 14 jaar partnerpensioen van ons. U hebt partnerpensioen ontvangen waar u geen recht op had. Het ontvangen partnerpensioen waar u geen recht op had bedraagt… euro bruto. Dit betreft de periode van juni 2001 tot en met mei 2015.U hoeft het ontvangen pensioen niet terug te betalen. Mijn vraag is of dit klopt en mag?Reactie infoteur, 21-08-2016
Beetje een vreemde brief als u het mij vraagt. Ik zou het gewoon even checken bij een vakbond of een andere financieel specialist.