Wat verdient een?

Wat verdient een? Iedereen is nieuwsgierig hoeveel de buurman verdient. Vragen heeft geen zin, hij gaat het toch niet vertellen. In dit artikel leest u wat hij ongeveer verdient. In Nederland rust een taboe op het inkomen. Op verjaardagen worden alle onderwerpen besproken, maar het inkomen komt in geen geval aan de orde. Er bestaat meer openheid over iemands seksleven dan over het inkomen. Toch kunt u vaak bij indicatie wel een idee vormen van hoeveel het ongeveer bedraagt.

Hoeveel verdient men

Indien u het beroep van iemand weet, dan weet u ook ongeveer wat hij of zij verdient. De bedragen zijn namelijk ongeveer bepaald door Loonwijzer.nl. Ze hebben bij benadering vastgesteld wat werknemers met een bepaald beroep gemiddeld verdienen en wat ze maximaal verdienen. De bedragen zijn gerangschikt op de hoogte van het gemiddelde inkomen. Dit zijn de bedragen die golden per 2013.

Top 10 Topfuncties

gemiddeld maximaal
Wat verdient een Piloot10.71621.701
Wat verdient een Financieel directeur6.69612.342
Wat verdient een Algemeen directeur6.68013.436
Wat verdient een Aannemer6.01112.974
Wat verdient een Commercieel directeur5.2959.030
Wat verdient een Marketingadviseur5.0658.431
Wat verdient een Advocaat4.8908.208
Wat verdient een Hoofd research4.8828.351
Wat verdient een Hoofd overheid4.8457.102
Wat verdient een Controller4.5617.445

Top 10 middenkader boven 4.000

gemiddeld maximaal
Wat verdient een Fysiotherapeut4.4498.483
Wat verdient een Hoofd administratie4.5497.172
Wat verdient een Econoom4.4127.976
Wat verdient een Directeur basisschool4.3676.611
Wat verdient een Hoofd P&O HR4.2897.184
Wat verdient een Bouwkundig adviseur4.2447.269
Wat verdient een Marketingmanager4.2237.516
Wat verdient een Hoofd inkoop4.1997.330
Wat verdient een Beleidsmedewerker4.1986.285
Wat verdient een Belastingconsulent4.1637.823

Top 7 functies tot 4.000

gemiddeld maximaal
Wat verdient een Jurist3.9306.322
Wat verdient een Kapitein (scheepsvaart)3.9117.981
Wat verdient een Communicatie adviseur3.7725.813
Wat verdient een Accountmanager3.7386.101
Wat verdient een Docent (2e/3e graad)3.7125.187
Wat verdient een Hoofdverpleegkundige3.7045.585

Top 12 functies tot 3.000

gemiddeld maximaal
Wat verdient een Ambtenaar sociale dienst2.3004.500
Wat verdient een Verzekeringsadviseur2.3005.000
Wat verdient een Laborant Medisch analist 2.415 2.982
Wat verdient een Buschauffeur 2.748 3.295
Wat verdient een Plaatwerker 2.294 2.877
Wat verdient een Boekhouder 2.927 3.949
Wat verdient een Stratenmaker 2.150 2.968
Wat verdient een Vrachtwagenchauffeur 2.622 3.749
Wat verdient een Directiesecretaresse 2.200 2.800
Wat verdient een Bejaardenverzorger 1.900 2.500
Wat verdient een Timmerman 2.121 2.945
Wat verdient een Secretaresse 2.651 3.471

Top 10 functies tot 2.100

gemiddeld maximaal
Wat verdient een Klas assistent1.9502.560
Wat verdient een Postbode1.9502.300
Wat verdient een Schoonmaker1.8002.160
Wat verdient een Receptioniste1.8902.315
Wat verdient een Automonteur2.0902.850
Wat verdient een Kapper1.9782.750
Wat verdient een Peuterleidster1.7902.290
Wat verdient een Taxichauffeur1.9202.810
Wat verdient een Ober2.0943.150
Wat verdient een Vakkenvuller1.7402.070

Overige beroepen

Beroepen met een gemiddelde inkomen die begint onder de 1500

In dit overzicht treft u met name de beroepen waarbij met de handen moet worden gewerkt. Over het algemeen zijn dit beroepen die ondergewaardeerd zijn.
Beroepgemiddeld per maand
Hoeveel verdient een Callcenter medewerker: 1200,- en 2800,-
Hoeveel verdient een Bakker 1300,- en 1650,-
Hoeveel verdient een Barkeeper 1300,- en 2000,-
Hoeveel verdient een Dierenartsassistent 1300,- en 2300,-
Hoeveel verdient een Conducteur 1400,- en 2200,-
Hoeveel verdient een Heftruckchauffeur: 1400,- en 2200,-
Hoeveel verdient een Loodgieter 1400,- en 2500,-
Hoeveel verdient een Schilder 1400,- en 2600,-
Hoeveel verdient een Politieagent 1400,- en 2700,-

Beroepen met een gemiddelde die begint onder de 1800

Onderstaande beroepen bieden een redelijk inkomen, maar zitten nog steeds onder het modaal inkomen.
Beroepgemiddeld per maand
Hoeveel verdient een Reisleider: 1500,- en 2000,-
Hoeveel verdient een Metselaar 1500,- en 2200,-
Hoeveel verdient een Lasser 1500,- en 2500,-
Hoeveel verdient een Conciërge 1600,- en 2200,-
Hoeveel verdient een Militair 1600,- en 2300,-
Hoeveel verdient een Doktersassistente 1600,- en 2600,-
Hoeveel verdient een Leidster kinderopvang 1700,- en 2200,-
Hoeveel verdient een Leerkracht basisonderwijs 1600,- en 3000,-

Beroepen met een gemiddelde die begint onder de 2200

Hieronder treft u de beroepen aan met een relatieve hoge beloning. Het verschil tussen de hoogste en laagste beloning per beroep is groot. Dit zijn beroepen met doorgroeimogelijkheden.
Beroepgemiddeld per maand
Hoeveel verdient een Programmeur: 1800,- en 4400,-
Hoeveel verdient een Systeembeheerder 1800,- en 5000,-
Hoeveel verdient een Zweminstructeur 2000,- en 2600,-
Hoeveel verdient een Verpleegster 2000,- en 2800,-
Hoeveel verdient een Hypotheekadviseur 2000,- en 5000,-
Hoeveel verdient een Treinmachinist 2100,- en 3200,-
Hoeveel verdient een Verloskundige 2100,- en 3900,-

Beroepen met een gemiddeld inkomen boven de 2200 bruto per maand

In dit overzicht treft u de beroepen aan die een zeer goede maandelijkse bruto inkomen ontvangen. Deze beroepen hebben vaak ook nog een behoorlijke doorgroei naar boven toe.
Beroepgemiddeld per maand
Hoeveel verdient een Leerkracht bovenbouw: 2200,- en 4000,-
Hoeveel verdient een Dierenarts 2500,- en 6000,-
Hoeveel verdient een Tandarts 3250,- en 5100,-
Hoeveel verdient een Dokter 3500,- en 6000,-
Hoeveel verdient een Notaris 4000,- en 5100,-
© 2008 - 2021 Juul, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming is vermenigvuldiging verboden. Per 2021 gaat InfoNu verder als archief, artikelen worden nog maar beperkt geactualiseerd.
Gerelateerde artikelen
Wat verdient een piloot, financieel directeur of advocaatWat verdient een piloot, financieel directeur of advocaatEen nieuwe baan in 2021 of 2022, maar wat verdient uw buurman of buurvrouw? Of wat verdient een piloot, de huisarts, de…
Best betaalde beroepenBest betaalde beroepenEr is nog steeds een verschil in salarissen tussen mannen en vrouwen. In dit artikel treft u de best betaalde beroepen a…
Hoeveel verdienen de internationale artiesten?Hoeveel verdienen de internationale artiesten?Sommige artiesten die internationaal zijn doorgebroken, verdienen tientallen miljoenen per jaar. Ze weten niet hoe lang…
Hoogte van het salaris in overheidsdienstHoogte van het salaris in overheidsdienstHet salaris van de minister-president is het meest besproken salaris van Nederland. Mensen die werkzaam zijn in de publi…

Geld en relatieGeld en relatieVeel relaties lopen stuk op geld en over de manier hoe met geld om te gaan. De partners blijken vaak sterk verschillende…
Bronnen en referenties
  • Loonwijzer.nl
  • www.carrieregids.nl/informatie/hoeveel-verdient-een.html
Reacties

Cynthia, 19-04-2013
Hallo ik Ben 12 Jaar Oud! Ik heb binnenkort een spreekbeurt over mijn "DROOMBEROEP" en ik zou graag Nieuwslezer willen zijn (iemand die het nieuws presenteert.) Ik wou weten of een Journalist en een Nieuwslezer ongeveer hetzelfde was want ik zou graag willen weten hoeveel een nieuwslezer verdiend maar et staat alleen hoeveel een Journalist verdiend. Hoeveel krijgt een Nieuwslezer ongeveer?
Veel groeten. Reactie infoteur, 19-04-2013
Cynthia, zie link: http://www.nationaleberoepengids.nl/Nieuwslezer
Succes

Jordi, 01-11-2011
Is dit brutoloon of nettoloon? Reactie infoteur, 01-11-2011
Brutoloon!

Juul (897 artikelen)
Laatste update: 27-11-2015
Rubriek: Financieel
Subrubriek: Geld
Bronnen en referenties: 2
Per 2021 gaat InfoNu verder als archief. Het grote aanbod van artikelen blijft beschikbaar maar er worden geen nieuwe artikelen meer gepubliceerd en nog maar beperkt geactualiseerd, daardoor kunnen artikelen op bepaalde punten verouderd zijn. Reacties plaatsen bij artikelen is niet meer mogelijk.
Schrijf mee!