Hypotheek en Banksparen Hypotheek

Hypotheek gegarandeerd aflossen

Hypotheek gegarandeerd aflossen

Behoort u tot de categorie mensen die zeker wil weten dat de hypotheek over 30 jaar ook daadwerkelijk wordt afgelost? Dan heeft Delta Lloyd nu een prima product op de markt gebracht: de ZekerPlusHypotheek. Maar u kunt er op wachten dat ook andere aanbieders met een dergelijk product gaan komen. Het is gebaseerd op de mogelijkheid van Banksparen in box 1 van de inkomstenbelasting.


Kenmerken

Het product is een spaarhypotheek. Met dat verschil, dat u er geen overlijdensrisicoverzekering bij af hoeft te sluiten. Als extra voordeel geldt dat er geen kosten gerekend worden voor de opbouw van het aflossingskapitaal: wat u maandelijks inlegt gaat ook daadwerkelijk naar uw spaarrekening. Het maandelijks te storten bedrag wordt herleid aan de hand van de rentevergoeding over uw spaardeel. De rente is gelijk aan de rente die u betaalt over de lening. Dat heeft tot nadeel dat als de rente wijzigt, ook uw inleg wijzigt, als u tenminste de zekerheid van aflossen aan het einde van de looptijd overeind wilt houden. Stijgt de rente, dan is dat geen probleem: uw inleg kan omlaag. Daalt de rente, ja, dan moet u meer inleggen om toch op het eindkapitaal te komen. U kunt dit voorkomen door de rente direct voor 30 jaar vast te zetten. Dan weet u precies wat uw bruto maandlast is gedurende de 360 maanden dat uw hypotheek loopt. Het netto maandbedrag kan dan alleen nog maar wijzigen omdat:
  • Uw inkomen wijzigt;
  • De overheid de renteaftrek beperkt of afschaft.
Tussentijds lost u niets af. Aflossing vindt na 30 jaar plaats met het opgebouwde aflossingskapitaal. Tot het moment van aflossen daar is, is de rekening geblokkeerd.

Aflossingsgarantie

Fiscaal valt de spaarrekening in box 1 (bankspaarrekening eigen woning). U heeft dus wel de verplichting uw hypotheekschuld met de spaarrekening af te lossen. Doet u dit niet, dan heeft dat hele vervelende fiscale consequenties. U dient dan over het opgebouwde rentebestanddeel (zeg maar kapitaal min inleg) met de fiscus af te rekenen in box 1 (progressief belast). Bovendien is er een maximum gesteld tot waar de spaarrekening fiscaal onbelast blijft. Voor 2008 geldt een vrijstelling van € 145.000,- per persoon. Bent u gehuwd of heeft u een fiscale partner, dan geldt dus een vrijstelling van totaal € 290.000,-. Verder geldt voor de vrijstelling dat u minstens twintig achtereenvolgende jaren geld op de rekening moet hebben gestort en dat de verhouding tussen de laagste en de hoogste storting niet meer mag zijn dan 1:10. Voor de naleving van deze regels bent u zelf verantwoordelijk.

Kosten transparant

De kosten van dit product zijn uiterst doorzichtig. Zoals al gezegd: geen gedwongen overlijdensrisicoverzekering en geen kostenaftrek van de maandelijkse storting. Wel rekent de bank een renteopslag voor dit product van 0,2%. Maar dat was en is ook zo voor de traditionele spaarhypotheek.

Dan is er nog een puntje van kritiek. Bij de verstrekking van deze hypotheek moet afsluitprovisie betaald worden. Dit zijn kosten die bij de hypotheek horen. Helaas wordt daar alleen in de financiële bijsluiter over gesproken. Ook wordt deze provisie niet meegenomen in de bruto/netto berekening. Afsluitprovisie is geheel of gedeeltelijk (afhankelijk van uw situatie) in mindering te brengen op uw inkomen in het jaar van afsluiten. Daardoor heeft u over het bedrag van de afsluitprovisie een belastingbesparing. Op een hypotheek van zeg 2 ton en een afsluitprovisie van € 2.000,-, krijgt u toch al gauw € 828,- belasting terug. En dat is ook mooi meegenomen.
© 2008 - 2009 Hypotheekinfo, gepubliceerd in Hypotheek (Financieel) op 31-01-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Hypotheekinfo is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen

Bronnen en/of referenties

  • Delta Lloyd productinfo

Reageer op het artikel "Hypotheek gegarandeerd aflossen"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.